0919-7831189  |  021-66037202

سه شنبه, ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
سه شنبه, ۰۹ آگوست ۲۰۲۲

IR  |  EN

کود ترکیبات آلی | کود ارگانیک

کود اسید هیومیک | کود جلبک دریایی | کود نیتروآمین | کود فولویک اسید | کود ریشه زایی

اسید هیومیک پودری اگرومین 95%
  • اسید هیومیک پودری اگرومین 95%
  • اسید هیومیک پودری اگرومین 95%

اسید هیومیک پودری اگرومین 95%

0ریال
کد محصول : اسید هیومیک پودری
برند : اگرومین | AGROMIN
ناموجود
* انتخاب محصول :

* هزینه حمل بار :

 

اسید هیومیک چیست ؟

کود اسید هیومیک پودری 95% ( گرانول | گرانوله ) با برند اگرومین ( کود اگرومین هیومیک اسید پودری ) ( agromin humic acid fertilizer ) چیست ؟

اسید هیومیک ماده ای آلی و یکی از مهم ترین اجزای مواد هیومیکی است که بعنوان یک کود آلی بطور قابل توجهی در سراسر دنیا مورد استفاده قرار میگیرد و از تجزیه مواد ارگانیک مانند بقایای حیوانات و گیاهان طی میلیون ها سال ایجاد میشوند.

امروزه استفاده از کودهای شیمیایی به دلیل اثرات سمی و زیانبار بر محیط زیست، در حال منسوخ شدن میباشد، به همین دلیل استفاده از کودهای ارگانیک در سراسر جهان مورد استقبال چشمگیری قرار گرفته است.

حتی در کشورهای غربی باتوجه به نسبت بالای مواد آلی موجود در خاک؛بطور فزاینده ای در حال گسترش میباشد و استفاده از کودهای آلی بخصوص هیومیک در تمام محصولات زراعی وباغی توصیه میشود.

اسید هیومیک یک محرک زیستی با قابلیت های زیاد و متفاوت می باشد که کمک فراوانی به جذب عناصرتوسط گیاه می کند و قابل استفاده برای چمن ،درختان میوه ،درختچه ها ،باغچه ها و حتی گیاهان آپارتمانی و گلخانه ای می باشد .

از طرفی مصرف کودهای شیمیایی را کاهش می دهد و علاوه بر اینکه مقرون به صرفه برای کشاورز است ،مسمومیت و سفتی خاک را کم کرده و نتیجه بهتری برای کشاورز و محیط زیست خواهد داشت.

 

منابع ساخت هیومیک

 اسید هیومیک بطور طبیعی در خاک ها، بقایای گیاهی، اقیانوسها،بیابان ها، آبها و زغال سنگ ها وجود دارد ولی بهترین و مهم ترین منبع استخراج این مواد ” لئوناردیت ” می باشد.

لئوناردیت ماده ای ارگانیک است که حاوی مقادیر زیادی اسید هیومیک و فولویک ،هیومین و ۴۰ عنصر دیگر نیز است لذا دارای ارزش اقتصادی بالایی می باشد.این ماده ارگانیک در نتیجه اکسیداسیون ” لیگنیت ” بوجود می آید.

لیگنیت همان بقایای گیاهان و حیوانات انباشته شده در اعماق زمین میباشد که تحت تاثیر رطوبت،دما ، فشار و شرایط ژئولوژیکی خاص بصورت نادر یافت میشود و کیفیت آن از منطقه ای به منطقه ی دیگر متفاوت است.

بعضی از این مواد انباشته شده به سطوح بالاتر آمده و با اکسیژن تماس پیدا میکند و عمل اکسیداسیون صورت می گیرد. این تماس به شدت به فرآیند تولید مواد هیومیکی بویژه اسید هیومیک کمک میکند.

این مواد از سطح زمین استخراج میشود که به آن لئوناردیت گویند ؛از آن جهت که نخستین بار توسط “آرتور گری لئونارد” محقق و زمین شناس آمریکایی مورد شناسایی قرار گرفت.

مراحل تولید لئوناردیت با مراحل تولید زغال قهوه ای نرم به خاطر درجه اکسیداسیون بالا متفاوت است و بعنوان سوخت قابل استفاده نیست.

مهم ترین و غنی ترین منابع استخراج لئوناردیت جهان در آمریکا،کانادا، یونان، ترکیه و استرالیا قرار دارد.

 

چرا خاک به اسید هیومیک نیاز دارد ؟

زندگی گیاه به انجام فعالیت های بیولوژیکی وابسته است . این فعالیت هابه شدت به مقدار مواد آلی بخصوص هیومیک اسید موجود در خاک بستگی دارد و بدون این مواد ،فعالیت ها به شدت کاهش پیدا میکند متاسفانه طی سالیان،فعالیت های انسانی شامل زراعت بیش از حد،زراعت تک محصولی ، استفاده ی بی رویه از کودهای شیمیایی و آفت کش ها در مقیاس های وسیع به همراه شخم زدن های سالانه باعث فرسایش ،آلودگی ،کم ارزشی و کاهش مواد ارگانیک خاک ها شده است. بنابراین برای احیا خاک ،مواد ارگانیک باید دوباره به خاک بازگردانده شود و این مواد آلی و ارگانیک از بین رفته ی خاک باید از منابع خارجی تامین شود. به همین دلیل استفاده از کودهای آلی هیومیک بسیار حائز اهمیت می باشد چرا که در همه خاک های کشاورزی بطور طبیعی وجود دارد و در واقع بخش زیادی از مواد ارگانیک خاک را تشکیل می دهد. میزان ایده آل این مواد در خاک بین ۴ تا ۶ درصد است، در برخی نقاط اروپا این میزان بین ۲ تا ۴ درصد و در بخش هایی از اروپای شرقی مانند اوکراین به ۶ درصد می رسد. ولی در ایران میزان مواد آلی خاک در اکثر نقاط کشور به جز نوار ساحلی شمال،زیر یک درصد است و در برخی نقاط حتی زیر ۰.۱ درصد می باشد. از این جهت اهمیت استفاده از کود آلی هیومیک اسید که حاوی ترکیبات موثر مورد نیاز خاک را تامین میکند،از اهمیت ویژه ای برخوردار است. براساس مطالعات علمی باروری خاک به میزان قابل توجهی توسط هیومیک اسیدها تعیین میشود؛ ظرفیت بالا در تبادل کاتیون ها،میزان اکسیژن و افزایش ظرفیت نگهداری آب در خاک از دلایل ارزشمنداستفاده از هیومیک اسید برای بهبود باروری و رشد گیاهان است. این ماده یک کود آلی و تولید شده از مواد کاملا طبیعی است که هیچ گونه ماده ی شیمیایی در آن به کار نرفته است. بنابراین مصرف این کود در هر زمان ممکن بوده و ضرری برای گیاه ندارد ولی به منظور دستیابی به حداکثر عملکرد ،بهتر است کوددهی در زمان های مشخصی انجام شود تا گیاه بیشترین آمادگی را برای جذب مواد غذایی موجود در کود را داشته باشد. افزایش محصول تا ۷۰ درصد همراه با کاهش ۳۰ درصدی استفاده از کود و آفت کش ها می تواند رشد بهتر و سالم تر محصولات کشاورزی را با استفاده منظم از مواد هیومیکی همراه داشته باشد.

 

نحوه عملکرد اسید هیومیک

 اسید هیومیک رشد قسمت هوایی ریشه گیاه را انجام می دهد ولی اثربخشی این ماده در ناحیه ریشه گیاه بیشتر است که این به نوبه خود باعث افزایش حجم ریشه و در نهایت تولید بیشتر محصول می شود. این ماده آلی باعث افزایش جذب نیتروژن ،پتاسیم ، کلسیم ، منیزیم و فسفر توسط گیاه می شود . از دیگر ویژگی مهم هیومیک اسید ، توانایی در نگهداری آهن خاک به شکل قابل جذب و سوخت و ساز گیاه است که این توانایی یه ویژه در خاکهای قلیایی و آهکی که کمبود آهن قابل جذب و مواد آلی را دارند، مهم می باشد. هیومیک اسید باعث تحریک میکروارگانیسم های مفید و از بین بردن باکتری های منفی و مزاحم می شود بنابراین یک تعادل و همزیستی سالم بین باکتری های مفید ،خاک و گیاه ایجاد میکند . به این صورت که فعالیت های متابولیکی ریشه غذای لازم برای زندگی باکتری ها را فراهم می کند و باکتری ها نیز به نوبه خود با فعل و انفعالات صورت گرفته در بنیانشان غذای لازم برایرشد گیاه ، فعالیت های بیولوژیکی و فیزیولوژیکی ریشه را افزایش می دهد و همچنین کار محافظت از ریشه را نیز عهده دار است.

به این ترتیب بین این مواد و استفاده گیاه از آن یک حالت تعادل ایجاد می شود و خاک را همواره با قابلیت باروری بالا حفظ می کند.

 

مـــواد تشکیل دهنـــده
 هیومیک اسید  75%
فولیک اسید  15%
پتاس ( K2O ) 12%
PH 9-11
مقـــدار مصرفـــ  
 مصرف خاکی / کود آبیاری محلول پاشی بذرمـــال
گیاهان زراعتی گیاهان باغی 200 تا 300 گرم در هکتار 100 تا 200 گرم در هر 100 کیلو بذر   
5 کیلوگرم در هکتار در طول فصل 0.5 تا 2 کیلوگرم در هکتار در طول فصل

 

 

 

 

 

ابعاد (طول × عرض × ارتفاع) 0 x 0 x 0
وزن 1 کیلوگرم

دیدگاه (2)

0 از 5 براساس 0 رای
این دیدگاه توسط مدیر سایت کمینه شده است

خداقوت
حمل و نقل به چه صورت است؟
در صورت خرید چ مبلغی، حمل و نقل رایگانه؟

سلیمان
این دیدگاه توسط مدیر سایت کمینه شده است

درود !
اگر در محدودهی کارخونه باشید رایگان هست، در غیر اینصورت هزینه حمل بار به عنده ی خریدار میباشد
از طرفی اگه خرید شما بالا باشد هر جایی که از ایران عزیز باشید حمل و نقل رایگان میباشد

کاوه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. بهتر است نام و دیدگاه خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع دیدگاه یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید ) عضویت یا ورود به حساب کاربری.
امتیاز به این پست | مطلب :
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید

تمـــاس

logo white-farm

  [email protected]

  021-66037202

 

تماس پس از ساعت اداری :

  09197831189

 

درگاه پرداخت آنلاین

درگاه پرداخت بانک پارسیان

درگاه پرداخت امن پارسیان

پرداخت با تمامی کارتهای بانکی

رمزگذاری سراسری

 

خرید :

آسان  سریع  مطمئن

صفحاتــــ مهــم

روزشمار

سه شنبه, ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
سه شنبه, ۰۹ آگوست ۲۰۲۲
Asia - Tehran

به مزرعه سپید خوش آمدید !
با توجه به حجم گفتگوها ، امکان دارد پاسخگویی ما به شما کمی طول بکشد، در هر صورت در نخستین فرصت پاسخگوی شما هستیم.
با سپاس
مدیریت

 
Close and go back to page